Nemrégiben szemet szúrt egy blogon, ahogy annak a gazdája gondosan feljegyezte a felhasznált fonal márkája, típusa, mennyisége mellett még a kötőtűje márkáját, pontos típusát is (a vastagsága mellett, amit én olyan trehány módon mindig elfelejtek felírni, de idén majd jobban igyekszem). Én a magam részéről mindig is azokat kézimunkázókat csodáltam inkább, akiknek a blogja nem hasonlít egy kézimunkabolt katalógusára, és nem az jut eszembe róla, hogy hűha, ha nekem is lenne addi klikkelős kötőtűm, biztosan én is tudnék ilyen szépet kötni!, sőt, ellenkezőleg: akiknek a blogjáról az jut eszembe, hogy hűha, ez a lány valószínűleg nyers birkagyapjúból is képes lenne két faággal fair isle csodákat készíteni! Ha négy éve, amikor elkezdtem kötni meg horgolni tanulni, a szigorú, elitista blogokba botlottam volna bele, akkor ma már nagy valószínűséggel nem kötnék, hiszen akkoriban még nem ismertem személyesen olyan embert, aki rendszeresen kézimunkázik, tehát más tájékozódási pontom nem volt, csak a net. Szerencsére a világhálón is találtam olyanokat, akik nem csak a maguk örömére kötnek és horgolnak, hanem a másokét is segítik biztatással, mintamagyarázattal. Akik gondos tanácsokat is adnak, mert nem felejtették el, hogy a kötést a másokról való gondoskodás hívta életre, a szándék, hogy meleg ruhával, és úgy általában, melegséggel ajándékozzunk meg másokat. Akik számára a kézimunka nem a profik kiváltsága, hanem olyan, mindenki számára hozzáférhető közös tudást jelent, amit terjeszteni legalább akkora érdem, mint művelni.
Ebben az új évben tehát szeretnék dilettáns maradni a kötésben, a szó eredeti értelmében: minél többet gyönyörködni a mások és a magam munkáiban.
Egyelőre még csak csíkok, az év eleji maradékfelhasználás jegyében |
ez a baloldali milyen gyönyörű mármost is!
VálaszTörlésaz elég dilettáns, ha én mindent négyes tűvel kötök? nem a tűt cserélem, hanem a kötés szorosságán / lazaságán változtatok. azt hiszem, nem érdekel eléggé a tűméret.
Ha azt nézzük, hogy a magad örömére kötsz, akkor szerencsére dilettáns vagy. :-))
VálaszTörlésNekem is a négyes tű a kedvencem. Sokat kipróbáltam a kettestől a nyolcasig, de nekem a 3,5-4,5 közötti tartomány esik jól.
Néha az ötös is nagyon jó, főleg a szőrös-bundás mohereknél :)
VálaszTörlésÉs a csíkok is tetszenek!
Mohert még nem mertem, merthogy nehéz (nem lehet) bontani. A csíkokkal egy ideje nem tudok betelni.
VálaszTörlésKontrázom :) Még a nagymamámé voltak azok a tűk, amiket használok, legyen az kötő- vagy horgolótű. A többit még elő sem vettem soha, csak a négyest. De az mostanra már elég lestrapált. Jó kis dilettáns netező kézimunkázókat gyűjtöttél magad köré. Maradjon ez így (és ezt most tekinthetjük újévi jókívánságnak is szerintem)!
VálaszTörlésDe jó, hogy idekeveredtem! A Ravelry-ről, a Spearmint Teától...) És most mindent szépen végigolvasok :)
VálaszTörlésIsten hozott, örülök, hogy idetaláltál, Szaberka!
VálaszTörlésMost megint idekeveredtem, és tényleg döbbenet, hogy 3 éve ősszel, mikor merő véletlenségből bekerültem a blogvilágba, én se ismertem senkit, aki rendszeresen kézimunkázik!
VálaszTörlésMost meg az az érzésem, hogy CSAK ilyeneket ismerek :)
Ugye? Na, ez is közös tapasztalat. :-)
TörlésEszter, mi lett végülis ezekből a csíkokból?
VálaszTörlés